Vzdělávací a osvětové akce o přístupnosti

Pro vaši organizaci můžeme připravit osvětovou či vzdělávací akci o přístupnosti na míru dle vašich potřeb. Společným rysem těchto akcí je, že účastníci na nich vidí konkrétní praktické ukázky, jak nevidomí a slabozrací pracují s weby či aplikacemi a jak je úroveň jejich přístupnosti ovlivňuje.

Jaké akce nabízíme

  • Semináře pro kodéry a testery: Seznámíme vás s tím nejdůležitějším, co je třeba znát, aby weby nebo aplikace, které vyvíjíte byly přístupné. Obvyklá témata semináře jsou: co je přístupnost, jaké skupiny uživatelů ovlivňuje, jaké jsou základní potřeby těchto uživatelů, jak přístupnost testovat, jak technicky zajistit dodržování jednotlivých požadavků na přístupnost při vývoji webu či aplikace.
  • Semináře pro tvůrce internetového obsahu: Na těchto akcích se dozvíte, jak zajistit, aby elektronický obsah, který publikujete, byl přístupný všem jeho potenciálním uživatelům. Seznámíte se se zásadami, jež je dobré dodržovat při tvorbě webového obsahu, jak zaručit, že dokumenty PDF a jiných formátů budou přístupné, na co dbát při sdílení obsahu na sociálních sítích a jaké jsou požadavky na přístupnost mediálních záznamů.
  • Workshopy o asistivních technologiích: Pokud vám požadavky na přístupnost, o kterých čtete v technických standardech připadají příliš abstraktní, ukážeme vám jejich přínos přímo v praxi. Uvidíte, jak nevidomí a slabozrací pracují s počítači a chytrými mobily, jak se pohybují na internetu a na jaké problémy nejčastěji narážejí. Zažijete zvětšovací a odečítací nástroje přímo v akci, vyzkoušíte, jak funguje braillský displej, naživo zjistíte, jak nevidomý uživatel může využívat právě váš web nebo vaši mobilní aplikaci.

Na konkrétním obsahu a rozsahu akce se s vámi domluvíme dle vašich potřeb. V případě vašeho zájmu nebo jakýchkoli dotazů nás kontaktujte:

Jan Šnyrych, snyrych@sons.cz, tel: 731 169 643